Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ścieżka powrotu

Historycznie w KCK

                              Image

Stanisław Mikulski w ECS ,,Kręgielnia"


                         Image

Wykład muzealny w KCK


                          Image

Wykład muzealny                    Image

Wykład o Twierdzy


                    Image

Wykład muzelany w KCK


                        Image

Muzeum Twierdzy w KCK          Image

,,Kostrzyńskie klimaty" w Kręgielni

Image"KOSTRZYŃSKIE KLIMATY - powojenne lata polskiego Kostrzyna - jak feniks z popiołów" - taki tytuł nosi nowe wydawnictwo Urzędu Miasta i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Autorka ksiązki Alicja Urszula M. Kłaptocz i tym razem w niezwykle interesujący sposób poszerza wątki i epizody z życia miasta i jego mieszkańców zasygnalizowane we wcześniejszym wydawnictwie pt. ”KOSTRZYŃSKIE PEJZAŻE – powojenne lata polskiego Kostrzyna” wprowadzając nas w lata 50. minionego wieku. Książka jest bogato ilustrowana, większość zdjęć pochodzi ze zbiorów Autorki, ale są też zdjęcia od przyjaciół i znajomych. W książce znajdziemy m.in. ciekawe opisy wszystkiego, co wówczas było pierwsze – nasze kostrzyńskie, jak m.in. początki służby zdrowia, pionierskie lata spółdzielców, opis życia religijnego, kulturalnego i sportowego miasta, początki funkcjonowania straży pożarnej... Autorka sporo miejsca poświęca Kostrzyńskiej Fabryce Celulozy i Papieru oraz ludziom, którzy od podstaw tworzyli zręby przemysłu papierniczego będącego podstawą odbudowy miasta.

Wydawcy książki serdecznie zapraszają na spotkanie z Panią Alicją Kłaptocz w dniu 12 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 do Europejskiego Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych „Kręgielnia” przy ul. Fabrycznej. Podczas spotkania zaprezentuje się zespół śpiewaczy ,,Drzewiczanie". 
Wstęp wolny.

 

Dzieje Jana z Kostrzyna

„Reformator i budowniczy margrabia Jan z Kostrzyna. Kronika życia. Daty – Liczby – Fakty”, to tytuł nowej książki autorstwa historyka i regionalisty Józefa Piątkowskiego, która ukazała się za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą. Spotkanie promujące książkę odbyło się 30 marca w galerii „dacco” Kostrzyńskiego Centrum Kultury.
Kilkadziesiąt osób z dużym zainteresowaniem wysłuchało opowieści autora o najważniejszym w historii jego mieszkańcu, który praktycznie stworzył miasto i twierdzę oraz zapewnił mu znaczącą rolę przez kilka następnych stuleci.
Całość świetnie uzupełnili aktorzy teatru ,,Stop Klatka"
z Gimnazjum nr 1, którzy zaprezentowali interesującą inscenizację dokonań margrabiego Jana.
Książkę można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

                    Image

Czytaj więcej: Dzieje Jana z Kostrzyna

Nowa książka Józefa Piątkowskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą zaprasza na spotkanie autorskie i prezentację nowej książki  Józefa Piątkowskiego „Reformator i budowniczy margrabia Jan z Kostrzyna. Kronika życia. Daty – Liczby – Fakty”. Spotkanie odbędzie się 30 marca o godzinie 18:00 w galerii „dacco” Kostrzyńskiego Centrum Kultury.